Головна » Статті » Формуємо вміння » Курс "Вчимося дебатам"

Заняття 1.3.Формат дебатів Карла Поппера

УЧАСНИКИ ГРИ


Стверджуюча сторона. Представники команди доводять свою позицію,  побудовану на аргументах, прикладах, фактах. Вони намагаються переконати у  своїй правоті команду опонентів та суддів.
Заперечуюча сторона. Представники цієї команди спростовують ідею   стверджуючої сторони. Вони намагаються довести хибність аргументації своїх   супротивників та схилити суддів на свій бік.
Судді. Під час промов судді занотовують Ваші аргументи та докази і   після закінчення раунду виносять рішення – хто з команди був кращим.


ФОРМАТ (ПРАВИЛА) ДЕБАТІВ КАРЛА ПОППЕРА


Формат дебатів Карла Поппера, далі дебати Карла Поппера (ДКП), де  зустрічаються дві команди, кожна у складі трьох осіб, розроблено таким чином,  що вони спонукають до спільної праці і сприяють активності.
   ДКП використовують шкільні команди. У цьому форматі більш  структуровані промови, менше виділяється часу для виступів і можна  використовувати свої записи та додаткову літературу, хоча в інших форматах  дебатів це заборонено. З часом гра набуває своєрідної форми і перетворюється  на цілком самостійний різновид дебатів.
     Дві команди, які називаються стверджуючою та заперечуючою.
Стверджуюча – С, команда з трьох гравців С-1, С-2, С-3.
Заперечуюча – З, команда з трьох гравців З-1, З-2, З-3.

   Як ми раніше підкреслювали, успіх у дебатах – це командна активність.  Як і в будь-якій грі, у дебатах кожен і кожен має свої ролі та обов'язки,   але всі гравці команди повинні працювати разом, допомагаючи і доповнюючи  один одного.
    Нижченаведена  таблиця   розподілу завдань  і  часу  на  кожного  гравця під час гри.

Гравець Завдання час
С-1 Виголошує промову 6 хвилин
З-3  та  С-1 З-3 ставить питанняС-1 3 хвилини
З-1 виголошує промову 6  хвилин
С-3 і З-1 С-3 ставить питання З-1 3 хвилини
С-2 виголошує промову 5 хвилин
З-1 та  С-2 З-1 ставить питання С-2 3 хвилини
З-2 виголошує промову 5 хвилин
С-1 та З-2 С-1 ставить питання З-2 3 хвилини
С-3 виголошує промову 5 хвилин
З=3 виголошує промову 5 хвилин

 

 ТИПИ ПРОМОВ


Щоб учасники і учасниці дебатів не збивалися з правильного шляху,  виконуючи свої обов'язки, їм у пригоді стане поділ промов на три категорії або  три типи.


Конструктивна промова: С-1, З-1 – дається 6 хвилин для виступу.  Головне завдання, що вирішується у проголошенні цих двох промов, полягає в  тому, щоб представити команду, тему, критерії, презентувати самі аргументи та   докази, що доводять їх цінність. Обидві команди починають з представлення  команди. Для стверджуючої сторони перша промова – це чіткий виклад лінії   аргументації, що визначає напрямки та структуру всієї гри. Заперечуюча  сторона теж починає промову з представлення команди, але потім вона може  або висувати свої аргументи, або спростовувати, відбивати аргументи  опонентів.


Розвиваюча промова: С-2, З-2 – виділяється 5 хвилин для виступу.  Головне завдання цієї промови полягає в тому, щоб спростувати критику  опонентів та, якщо необхідно, перебудувати свої аргументи після атаки  протилежної сторони. У своїй промові необхідно підкреслити важливі деталі та  впевнитися, що всі аргументи опонентів відбито, і зазначити, якою мірою вони   підтримують або заперечують запропоновану тему. У цих промовах не  дозволяється висувати нові аргументи, але гравці можуть розвивати та  зміцнювати вже існуючі, підкріплюючи їх доказами та фактами.


Підсумкова промова: С-3, З-3 дається 5 хвилин для виступу. У цих  промовах належить зробити аналіз гри та підбити підсумки дебатів. Гравцям  слід підсумувати свою основну позицію, виокремити основні пункти дискусії,  обґрунтовуючи їх силу, та пояснити, чому вони переконливіші, ніж аргументи  опонентів. У цій промові також не дозволяється висувати нові аргументи та  подавати докази.

 

Дайте  відповіді  на  питання:

Завдання  на  закріплення.

 

Категорія: Курс "Вчимося дебатам" | Додав: Niki (15.02.2015)
Переглядів: 975 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar